Druk sublimacyjny

Najczęściej stosujemy go do nanoszenia na duże powierzchnie poliestrowe, do znakowania toreb sportowych, plecaków, koszulek, proporczyków lub do naszywek wymagających dużej szczegółowości, malutkich literek, identyfikatorów, plakietek itp. My stosujemy ją w zasadzie wszędzie tam gdzie kończą się możliwości haftu lub haft przestaje być opłacalny lub możliwy. 

 

 • Sublimowana koszulka sportowa

  Sublimacja na sportowej koszulce oddychającej

 • Zdjęcie na koszulce

  Zdjęcie na koszulce typu T-Shirt

 • Zdjęcie na T-Shirt

  Zdjęcie na koszulce typu T-Shirt

 • Wklejki sublimacyjne

  Specjalne wklejki sublimacyjne


Technika druku sublimacyjnego wykorzystuje zjawisko sublimacji, z tym , że nie jest to typowa sublimacja gazów lecz specjalnych farb zawierających mikro-granulat poliestrowy, który pod wpływem określonych warunków łączy się na stałe z domyślnym nośnikiem (poliestrem).
 


 

Tak naniesiona warstwa koloru jest bardzo trwała, niespieralna i odporna na różne warunki atmosferyczne. Wydruk wykonywany jest na specjalnym papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na nośnik poliestrowy. Tym sposobem wykonuje się nadruki na odpowiednio dostosowanych dzianinach i tkaninach oraz innych nośnikach posiadających warstwę poliestru. Obecnie sublimacja stosowana jest w szeroko rozumianej reklamie i to dość powszechnie, od kubków reklamowych po płytki i blachy sublimacyjne włącznie.
 
Sublimację stosujemy również na naszywkach, sprawdza się to szczególnie w przypadku, gdy chcemy nanieść na naszywkę grafikę ze zdjęcia , plakatu lub ulotki. Takie połączenie gwarantuje dobre odwzorowanie barw i szczegułów.

Script logo